Porady:

Białe ściany w mieszkaniu - minimalizm się opłaca

Ciesząca się dużą popularnością biel we wnętrzach nieustannie wyznacza minimalistyczny trend stanowiąc doskonałą bazę wielu aranżacji. Białe ściany w mieszkaniu mimo powszechnych opinii stanowią bardzo praktyczny element pozwalający na dowolne kreowanie przestrzeni.

Utrzymane w barwach bieli pomieszczenia sprawiają wrażenie stylowych i ponadczasowych umożliwiając zastosowanie wielu praktycznych trików między innymi jasny kolor ścian pozwala na optyczne powiększenie mieszkania dając poczucie nieograniczonej swobody. Rozjaśnione wnętrza wywołują wrażenie czystości oraz komfortu w rezultacie korzystnie wpływając na utrzymanie pozytywnego nastroju. Minimalistyczna biel w nowoczesnych mieszkaniach obecna jest nie tylko pod postacią jasnych kolorów ścian można ją również dostrzec w dodatkach takich jak podłogi czy ogólne wyposażenie.  Korzyści płynące z zastosowania harmonijnej bieli we wnętrzach mają charakter wizualny a także praktyczny. Fenomen białych ścian w mieszkaniu tkwi wielu nieograniczonych możliwościach pozwalających na uzyskanie wymarzonego efektu.

Odsłona bieli w pomieszczeniach

Białe ściany w mieszkaniu a przedewszystkim zawarty w barwniku pigment jak żaden inny współgra z różnoronymi kolorami dając sposobność ocieplenia bądź schłodzenia przestrzeni umożliwiając tym samym jej niezależne kreowanie. Praktyczność białych ścian w mieszkaniach przejawia się także w bezproblemowym odświeżeniu pomieszczeń. Uniwersalność białego koloru pozwala na jego zastosowanie w pomieszczeniach o różnych charakterach zaarówno w stylu nowoczesnym jak i klasycznym. Doskonale współgra z modnymi aranżacjami wnętrz w stylu skandynawskim a także z odcieniami szarości, złota lub pastelowymi dodatkami stanowiąc idealne płótno dla różnego rodzaju przedmiotów dekoracyjnych.

Białe ściany w mieszkaniu – ponadczasowy symbol wnętrz

Lekkość wyrażona w odcieniach bieli zyskała szerokie grono odbiorców, zarówno profesjonalistów jak i amatorów stylizacji wnętrz. Mimo pierwotnej surowości oferuje niewyczerpane możliwości ożywienia wielu koncepcji pasujących do każdego wnętrza, ze względu na swoją naturalność jest wdzięcznym uzupełnieniem otoczenia. Białe ściany w mieszkaniu bezwątpienia posiadają wiele właściwości umożliwiających odbijanie promieni światła dzięki jasnemu barwnikowi  jednocześnie ukazując walory w postaci powiększenia oraz rozświetlenia wszczególności małych pomieszczeń. Pomimo różnych konotacji urok białych ścian pozostaje niepodważalny.

Zdj.1. Biel ścian w mieszkaniu otwiera niezliczone możliwości aranżacji wnętrz meblami i dodatkami.

Zdj. 2. Białe ściany w mieszkaniu to przede wszystkim praktyczność. Łatwo je ponownie malować.

Zdj. 3. Białe ściany rozświetlają i optycznie powiększają szczególnie małe pomieszczenia takie jak łazienki i przdpokoje.