Porady:

Mieszkanie w stylu glamour w bloku i w domu

Styl glamour jest jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji współczesnych wnętrz.  Nie traci na popularności nawet mimo kontrowersji, jakie wywołuje, wynikających przede wszystkim z wrażenia przepychu i nietypowych połączeń pozornie niezwiązanych ze sobą elementów. Jednak ci, którzy lubią tego rodzaju eklektyczne rozwiązania, świetnie odnajdą się we wnętrzu urządzonym w stylu glamour. Przedstawimy najbardziej charakterystyczne dla tego stylu cechy, oraz podsuwamy kilka ciekawych pomysłów do zrealizowania zarówno w domu, jak i w mieszkaniu w bloku w stylu glamour.

Eklektyzm i blask – bez tego mieszkanie glamour nie istnieje

Charakterystyczne dla wnętrza glamour jest eklektyczne łączenie stylów. Bardzo powszechne jest np. zestawianie nowoczesnego designu z barokowymi ciężkimi, zdobionymi meblami, czy matowych obić mebli z błyszczącymi zasłonami lub narzutami. Kolorystyka dominująca we wnętrzach glamour to przede wszystkim róże i fiolety, a także barwy kontrastowe, biele i czernie. Jeśli myślimy o tym, aby nasz dom lub mieszkanie w domu/ bloku w stylu glamour wykończyć tapetami, powinny one być wzorzyste, ale jednocześnie utrzymane w stonowanych kolorach.

 

 

 

Aby uniknąć przytłaczającego wrażenia zbyt mocnych kolorów, zaleca się przełamanie ich szarością. Zwłaszcza w małych mieszkaniach w bloku w stylu glamour zaleca się przełamanie intensywnych barw beżami lub szarościami, lub wręcz zastosowanie całkowicie popielatych aranżacji z wyeksponowanymi dodatkami w zdecydowanych kolorach.

Równie istotny jest dobór dodatków, bo to właśnie tu możemy pozwolić sobie na blask. Preferowana kolorystyka to przede wszystkim złoto i srebro. Popularnym materiałem, na który możemy zdecydować się przy wyborze żyrandola jest np. kryształ. Podobnie efekt błysku wykorzystujemy w zasłonach i narzutach i wybieramy te wykonane z atłasu. Istotnym elementem możliwym do wykorzystania nawet w małych mieszkaniach w bloku w stylu glamour i domach są błyszczące wazony i bibeloty Meble również powinny sprawiać wrażenie luksusowych, dlatego często wzbogacane są o złote zdobienia.

 

 

Glamour – styl kontrastów i dużych przestrzeni

Istotnym elementem urządzania mieszkania w bloku i domu w stylu glamour są kontrasty. Widoczne są one nie tylko w łączeniu pozornie niepasujących do siebie elementów wystroju, ale także w gamie kolorystycznej. We wnętrzu takim możemy spotkać zarówno barokowy fotel obity różowym pluszem, ustawiony przy minimalistycznym stoliku kawowym, jak i czarne lustrzane elementy wkomponowane w białe ściany lub posadzkę. Czarno-białe płytki lub mozaika będą idealnym rozwiązaniem przy aranżacji łazienki. Styl glamour charakteryzuje się wrażeniem przestrzenności, dlatego aranżując wnętrze, a szczególnie małe mieszkania, nie możemy zapomnieć o lustrach. Szkło jest bardzo istotnym elementem całego wystroju wnętrza. Poza lustrami i elementami ścian i podłóg w mieszkaniu w stylu glamour powinien znaleźć się stół ze szklanym blatem. Innymi charakterystycznymi dla tego stylu meblami są wysokie, tapicerowane krzesła, konsola, czy łóżko z pikowanym zagłówkiem. Pikowania możemy wykorzystać także w skórzanych obiciach foteli. Jeśli jednak szczególnie zależy nam na błysku, możemy do tego celu wykorzystać aksamit.

 

 

Mieszkania w bloku lub domy w stylu glamour często są wzbogacane o kwiaty, bogato zdobione świeczniki czy elegancko oprawione zdjęcia. Ten zabieg sprawia, że czujemy w takim wnętrzu powiew luksusu, a jednocześnie wprowadzamy przytulny klimat. Pamiętajmy, że wrażenie luksusowego wnętrza nie musi wiązać się z ponoszeniem ogromnych kosztów. W sklepach możemy znaleźć wiele tanich i efektownych rozwiązań, które pozwolą na uzyskanie efektowne aranżacji glamour zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i w dużym domu jednorodzinnym.