Porady:

Poradnik Complete Home - Mała łazienka

Masz małą łazienkę? Zobacz jak wiele możesz w niej zrobić. Mała łazienka nie jest wcale małym wyzwaniem w urządzaniu, wręcz przeciwnie, to bardzo duże wyzwanie, aby urządzić ją efektywnie, funkcjonalnie i aby stała się jednocześnie wizytówką mieszkania. Na niewielkiej przestrzeni trzeba zmieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia tj. umywalkę, wannę lub prysznic, sedes, ale również sprawić, aby nie była to już tylko przestrzeń marginalna, lecz wyjątkowo elegancka, wysmakowana i zaaranżowana z myślą o komforcie użytkowników.

Oto kilka praktycznych porad, na które elementy wykończenia i wyposażenia należy zwrócić uwagę projektując łazienkę.

Nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie - przestrzeń wyda się większa, gdy sprzęty tj, sedes, bidet, szafka pod umywalką, będą podwieszane. Oderwanie sprzętów łazienkowych od podłogi sprawi, że jej przestrzeń stanie się lżejsza w odbiorze, a przy tym podłoga będzie łatwiejsza do sprzątania. 

Na niewielkiej przestrzeni łazienki najlepiej sprawdzi się prysznic o lekkiej konstrukcji z transparentnym wypełnieniem i płytkim brodzikiem lub prysznic ze szklanymi bezramowymi drzwiami na płytkach (odpływ w posadzce). Gdy do tego wszystkiego dodamy baterie podtynkowe i deszczownicę, uzyskamy optymalny minimalizm aranżacyjny.

Ściany i podłogi - jednym z podstawowych trików na optyczne powiększenie przestrzeni jest użycie jasnych kolorów. Wybierzmy płytki o większych formatach w kolorach beżu, jasnych pasteli, szarości czy ecru - bez zbędnych zdobień, które mogą przytłaczać niewielką przestrzeń. Najlepiej, jeśli fugi między płytkami będą w takim samym kolorze, co płytki – wówczas uzyskamy efekt jednorodnej kolorystycznie powierzchni bez rzucających się w oczy podziałów. Płytki ułożone na podłodze w karo, też sprawią, że płaszczyzna wyda się znacznie większa.

Elementem, który zdecydowanie wpłynie na optyczne powiększenie przestrzeni jest duże lustro na jednej ze ścian, a lustro sięgające do sufitu sprawi, że uzyskamy efekt wyższego pomieszczenia.

Meble w małej łazience mają kluczowe znacznie na uzyskanie ładu przestrzennego. Ilość przedmiotów należy ograniczyć do minimum i zadbać o to, aby miały one swoje stałe miejsce. Wskazane jest ograniczenie elementów wyposażenia do minimum, ale za to przy maksymalnym ich wykorzystaniu. Dobrze jest, aby meble były jasne o połyskujących odbijających światło pełnych frontach. Taki dobór mebli sprawi, że przestrzeń wyda się uporządkowana i wizualnie większa.

Jeżeli marzysz o eleganckiej i funkcjonalnej łazience, nasi projektanci służą pomocą. Zadzwoń i sprawdź nasze możliwości 735 958 898

Zespół Complete Home