Porady:

Poradnik Complete Home - Malowanie

Malowanie ścian czy sufitów z założenia wydaję się proste. Jednak życie pokazuje, że Ci, którzy robią to zawodowo wykonują to lepiej i z lepszym efektem końcowym. Jednak, jeśli podejmiesz to wyzwanie sam przedstawiamy kilka wskazówek, aby malowanie podczas remontu było przyjemniejsze i lepsze pod kątem technicznym.

Zaczniemy od zabezpieczenia powierzchni. Kilka ważnych elementów:

1. Z pomieszczenia, które ma być malowane należy wynieść wszystkie zbędne meble i rzeczy. Większe meble, które ciężko wynieść należy przesunąć na środek pomieszczenia i przykryć folią.

2. Zdjąć skrzydło drzwiowe lub odpowiednio zabezpieczyć folią tak, aby nie zostało pochlapane farbą.

3. Zdemontować karnisze, półki, lampy i inne elementy.

4. Warto zakleić nieosłonięte puszki oraz kontakty z włącznikami. Do zabezpieczania używajmy taśm malarskich. Najbardziej popularne to te papierowe. Są cienkie i łatwo je później usunąć. Wybierając odpowiednią taśmę zwróćmy uwagę na jej szerokość.

5. Następnie należy zabezpieczyć wszystkie pozostałe elementy , które nie będą malowane, a znajdują w pomieszczeniu (ościeżnice okien i drzwi, parapety i grzejniki itp).

6. Na koniec należy odpowiednio osłonić podłogę. W tym celu warto sięgnąć po folię maskującą z taśmą. Taśmę należy przyklejać do listew przypodłogowych.

W kolejnym odcinku Porad Complete Home zajmiemy się doborem narzędzi.