Porady:

Poradnik Complete Home - Pokój dziecka

To bardzo wymagająca przestrzeń, musi pomieścić łóżko, biurko i wiele zabawek – to przecież królestwo naszych pociech. Projektując tą przestrzeń, pamiętajmy o jego wielofunkcyjności.

 

 

 

 

Najtrudniejsze w pokoju dziecka to utrzymanie czystości i porządku. Dlatego planując tą przestrzeń, wykorzystajmy różnej wielkości przezroczyste pojemniki, niewysokie szafki i komody z łatwym dostępem dla maluchów, aby dziecko mogło przechowywać w nich wszystkie swoje zabawki i skarby, bo przecież to główne miejsce do zabawy.

A jeżeli miejsce do zabawy, to warto też pomyśleć przeniesieniu do pokoju dziecięcego rozwiązań z placów zabaw np. podwieszany do sufitu fotel bujany czy dla amatorów wspinaczek, zamiast zdobywania szczytów naszych regałów czy szaf, stworzenie ścianki wspinaczkowej lub kratownicy z lin.

Stworzenie przestrzeni dla rozwoju twórczego dziecka – malowanie jest jednym z ulubionych zajęć dzieci, a przy tym malowanie np. na ścianie, jest najbardziej kuszące. Aby uniknąć niespodziewanych „dzieł sztuki”, warto zaplanować i odpowiednio przygotować przestrzeń na której dziecko będzie mogło oddawać się radosnej twórczości na pionowej powierzchni bez większego ryzyka zabrudzenia ściany. Ciekawym rozwiązaniem są farby tablicowo-magnetyczne. Pozwalają malować na nich kredą i przyczepiać magnesy.

Pokój dziecka, to przede wszystkim miejsce odpoczynku i nauki. Ważne jest maksymalnie przyjazne dziecku wykorzystanie układu mebli. Tak, aby zarówno przestrzeń do odpoczynku jak i do pracy, stwarzała klimat przyjazny każdej z tych czynności.

Wybierając kolory ścian, należy uwzględniać preferencje własne jak i dziecka, ale przede wszystkim kolory powinny być trwałe i łatwe do usuwania zabrudzeń.

Oświetlenie pokoju musi zapewniać komfort przy każdej czynności, więc ważne jest odpowiednie oświetlenie zarówno na suficie, jak i na biurku, czy przy łóżku.

Jeżeli nie wiesz jakie możliwości kryje pokój Twojego dziecka, nasi projektanci służą pomocą. Zadzwoń i sprawdź nasze możliwości 735 958 898

Zespół Complete Home